1. Лебот намачкајте го со маргарин
2. Ставете лист од салатка над лепчето
3. Кашкавалот и саламата сечете ги во форма на цветче со помош на калапче и ставете ги на едната страна од лепчето и на кашкавалот декорирајте со ајвар или кечап
4. Од другата страна декорирајте со морков во форма на срце

Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови