Испечати

Весели лепчиња

Весели лепчиња

Состојки

  • 1 француски леб
  • 300 гр кашкавал
  • 300 гр салама
  • 1 зелена салатка
  • 3 моркови

Подготовка

1. Лебот намачкајте го со маргарин
2. Ставете лист од салатка над лепчето
3. Кашкавалот и саламата сечете ги во форма на цветче со помош на калапче и ставете ги на едната страна од лепчето и на кашкавалот декорирајте со ајвар или кечап
4. Од другата страна декорирајте со морков во форма на срце

Пријатен апетит