Вкусни и брзи за подготовка.
1. Прво јајцата се миксираат со шеќерот и ванилиниот шеќер. Се додава млекото и убаво се меша.Потоа се додава стопениот путер, прстофат сол па брашното со пецивото(лажица по лажица).
2. Апаратот за вафли се намрсува и се става од смесата.
Се печат околу 10 минути.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови