Јаболката се лупат и се сечкаат на коцки. Во околу 100мл вода(ладна) се мешаат пудинзите. Во остатокот од водата ги вариме јаболката заедно со шеќерот. Кога ќе зовријат ги додаваме пудинзите и мешаме додека убаво не се згусне. Се сервира во стаклени чинии. Може да се додаде цимет, ама тоа по желба. Може да се декорира со хопла и некое овошје.
Јас овој десерт обожавам да го јадам додека е топол.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови