Пред се исечете ја чијабатата на пола во хоризонтала, а потоа двете парчиња исечете ги на помали кришки. Ставете ги кришките во плех посипете ги со 2-3 лажици маслиново масло и ставете ги во релна да заруменат 5-10 минути. За тоа време измијте ја китката рукола и отстранете ги малите дршки, а доматот исечете го на парчиња и ставете го во друг плех посипете го со 2-3 лажици маслиново масло и претходно исечканите чешниња лук. Откако ќе ги извадите лепчињата од рерна прво над лепчињата ќе ги наредите листовите рукола а над руколата ќе ги ставите парчињата домат. Откако ќе завршите со редењето на доматот, по желба можете да изрендате пармезан врз лепчињата. Пријатен апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови