На месото се додава празот (кромидот) солта, црниот бибер и фантот, по желба може да се додадат и други зачини. Состојките се месат како за ќофтиња, готовата смеса се мачка на парчињата леб, се редат во тава и се печат во рерна само на горен греач за 15 минути и потоа се додава сирењето и се печи додека да се растопи.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови