За подлогата, измиксајте ги јајцата со шеќерот, ставете го млекото и маслото, па постепено додавајте го брашното, измешано со пецивото. Турете го во некоја правоаголна тава и испечете го на 200 степени.

За филот, ставете ја водата и шеќерот во тенџерче на оган, па кога ќе се загрее додајте го чоколадото, путерот и оревите. Убаво да се соедини и жешко прелијте го преку подлогата. Нека се олади па потоа исечете го на парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови