Брз и едноставен ручек идеален за домаќинки кои се во трка со времето.

Подготовка
Месото заедно со морковите, компирите и кромидот кои предходно сме ги излупиле ги ставаме во тенџере и ги вариме половина час. Откако ги сваривме ситно ги сечеме, месото и компирот ги ставаме во тава за печење додека кромидот и морковот ситно исечен го пржиме со малку зејтин.
Во тавата со морковот и кромидот ја пропржуваме и пушената кременадла со печурките тука ги додаваме зачините.
Добро пропржуваме и на крајот ја сипуваме неутралната павлака на Полимарк добро мешаме и целата смеса ја сипуваме во тавата за печење повторно мешаме и ја ставаме во релна на 220степени половина час.
Доколку сакате може да изрендате кашкавал на крајот на печењето.
Добар апетит!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани