Подготовка:

1. Сите состојки се ставаат во длабоко тенџере и се вари на тивко мешајќи цело време. Тоа трае околу 10 мин.

2. Кога ќе видиме дека постепено се згуснува, се додава чоколадото искршено на коцки и малку црн бибер. Се сервира во стаклени чаши одозгора со шлаг и рендано чоколадо.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани