Изматете ги во еден сад јајцата, додајте го јогуртот, маслото, пецивото измешано во брашното. Промешајте со маталка (метална жица), па додајте го ренданото сирење. По желба можете да додадете уште малку рендана салама. Распоредете во тепсија или калапи за мафини, па испечете ги.
Со јогурт, топли, за појадок или вечера, се одлични.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани