1. Се замесува тесто кое не лепи и не стасува.
2. Се сука кора која се премачкува со паштета и се сече на ленти, па потоа на коцки.
3. Во секоја коцка се става парче шунка и парче кашкавал и се мотаат во ролна во големина колку прст.
4. Се валкаат во белка од јајце, па во лебни трошки и се пржат во врело масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови