Брзи бомбици, лапни голтни...
Наполитанките, мелените бисквити, оревите и еурокремот ги ставаме во блендер и убаво ги блендираме, додаваме сок од портокал колку да се добие смеса погодна за обликување бомбици. Со влажна рака обликуваме бомбици и ги валкаме во мелени бисквити или мелени ореви тоа е по желба.
На Здравје !!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови