Со миксер го матиме путерот со јајцата.
Откако ќе изматиме пенесто, го додаваме киселотот млеко и брашното.Продолжуваме да месиме со рака, се додека не добиеме меко лепливо тесто.
На набрашнето ренде, ги правиме шарките на урмашиците. Значи земаме од тестото по едно мало парче,па го притиснуваме на рендето.Откако ќе се направи шарката на урмашицата,ја редиме во намастен плех и веднаш печеме.
Додека се печат урмашиците,ние го вариме шербетот.
Значи во овој случај нема како кај баклавата, ладни колачи топол шербет. Тука се попаруваат урмашиците топли.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови