Вкусен босански бурек со готови кори.
Прелив
Во млакото млеко го додаваме квасецот,маслото и брашното и убаво изедначуваме.
Фил
Ситно сецканиот кромид го запржуваме додека убаво омекне па го додаваме меленото месо и заедно пржиме неколку минути.Зачинуваме по вкус.
-Земаме две кори и ги редиме една до една,со четка убаво ги премачкуваме со преливот.На едната страна нанесуваме од филот и виткаме ролат.Ролатот го мотаме во форма на баничка(полжав)
Постапката ја повторуваме и со останатите кори.Добиените пет буреци и згора ги мачкаме со преливот.
Печеме во загреана рерна на 190 степени половина час.
На здравје!
*со овие мерки за фил јас добив 5 буреци од по две кори.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови