Здрави и вкусни бомбици. Здравје и вкусотија за целото семејтво. Ајде да ги подготвиме.

1. Растопете го чоколадото на пареа.
2. Авокадото извадете го од лушпата и изблендирајте го. Соединете го заедно со чоколадото и бадемите. Така спремната смеса ставете ја во фрижидер.
3. Откако ќе се стврдне, формирајте ги бомбиците. Готовите бомбици извалкајте ги во какаото.
Вратете во фрижидер.
На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови