1. Од сите состојки ( освен од жолчката и шеќерот за посип) се замесува кревко тесто. Во случај ако ви е малку суво јас додавам и малку млеко.

2. Се прави кора со дебелина од околу 5 мм и се прават фигури по желба со калапчиња.

3. Се редат во подмачкан плех или на хартија за печење. Се мачкаат со јајцето и се посипуваат со кристал шеќер. Се печат додека да заруменат на средна температура

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови