Белките ги делиме од жолчките. Белките ги биеме со брашното, пецивото, 7 лажици шеќер и паниспањата ја истураме во намрсено долго тавче бр.40
Ја печиме на 180 степени околу 30 мин.
Кога ќе се испечи дури е уште млака ја натураме со млако млеко (од 1200 мл.одделуваме 300мл) и во млекото додаваме 100гр.шеќер.

За филот најпрво ги биеме жолчките на пареа и ги додаваме во 900мл.млеко и 150гр.шеќер и вариме на тивок оган, ги додаваме пудинзите и вариме дури не ја добиеме потребната густина.
Го тргаме филот настрана и кога ке се излади го биеме со 250гр.маргарин.
Ја филоваме пандиспањата и над филот ги мачкаме 2 шлаг крема од ванила направена според упатството на кесичката.
Ако сакате на тавчето пред да ја истурите паниспањата за печење ставете кршени оревчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови