Одберете убави, здрави, свежо собрани пиперки, да крцкаат.

Подготовка:

1. Измиjте ги, исчистете ги од семето и исечете ги на ленти. Лентите исправено наредете ги во тегла. Совет-легнете ја теглата и редете ги пиперките, a помеѓу, ставајте им од исечканиот лук и магдонос.
2. На оган, ставете ја водата, киселината, солта, шеќерот, конзервансот и винобранот и оставете ја смесата да зоврие. Со врелата течност полнете ги теглите. Затворете ги и превртете ги на капакот додека се оладат.
Можат да се јадат по две до три недели.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови