1. Бананата испасирајте ја убаво. Додајте ги јајцата и овесот, па на крај зачинете со цимет.

2. Оваа смеса префрлете ја дирекно на намрсена тава. Пржете на тивко подолго време од еднатастрана, па превртете од другата страна и оставете исто полека да се пржи.

3. Внимателно спуштете ја на чинија каде ќе декорирате и служите. Изрендајте темно чоколадо на крупната страна, а декорацијата завршете ја со замрзнато овошје во средина.

По ваш вкус можете да премачкате и со путер од кикирики.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови