Одлична и здрава комбинација на вкусови за љубителите на утринско кафе...Посебно за оние како мене кои не можат да пијат чисто кафе,ова ви доаѓа како 2 во 1 или појадок и кафе во исто време хехе
Прво во кафемат за еспресо го припремаме еспресото и потоа сите состојки заедно со замрзнатата банана ги ставаме во блендер....додаваме коцки мраз по потреба доколку сакате да добиете поладно и потечно смути...доколку не ви е благо додадете мед или шеќер ... секој си има свој вкус така да и состојките кај секого варираат.
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови