Чашата е од 180 мл.
Се матат јајцата и солта пенасто, па една по една се додаваат останатите состојки, матејки со миксерот. Откако ќе се соедини смесата се полнат калапите за мафини, одозгора се наросува афион или сусам, на некои јас наросив и едра сол, и се печат во претходно загреана рерна на 180С, 25-30 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови