1. Исчистете ги морковите и исечете ги на кругови.
2. Ставете ги во тава со останатите состојки, додадете по вкус сол и бибер.
3. Оставете ги да динстаат за 30 минути, додавајќи по потреба вода.
4. Сервирајте ги како додаток на печено месо, пржена риба, ќофтиња и сл.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови