1. Се мати кратко путерот кој стоел на собна температура. Се додава шеќерот и се мати пенасто.
2. Се мешаат сувите состојки во посебен сад и се додаваат на путерот. Се меша.
3. Се додаваат јајцата едно по едно, добро се микса и на крај се додава млекото.
4. Одкако се добро е измиксано, со лажиче се вадат топченца и се ставаат во плех, покриен со пек папир (потребни се два плеха).
5. Се печат на 180 ст Ц околу 12-15 мин, или додека малку заруменат.
6. Штом се изладат, се лепат по две со нутела.

Овие се едни од најомилените колачиња на американските деца, можат да се јадат и поединечно, но посебно се убави како сендвич со нутела.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови