Испечати

Видео рецепт: Макарони Алфредо со брокула

Видео рецепт: Макарони Алфредо со брокула

Состојки

  • 500 гр. макарони
  • 1 брокула
  • 100 гр. путер
  • 4 копани без коска
  • малку сол
  • 6 чешниња лук
  • 200 мл. павлака за готвење
  • 100 мл. вода од макароните

Секогаш се добредојдени нови идеи за јадења со тестенини. Веруваме дека и овој рецепт ќе ви се допадне.