Фичо ќе подготви уште едно вкусно мезе кое одлично оди со фудбал и пиво – пикантни печени пилешки крилца со компири.

Подготовка

Чекор 1: Пилешките крилца посолете ги и оставете ги на страна да впијат од солта.

Компирите исечкајте ги и зачинете ги со сол, маслиново масло и балсамико оцет.

Чекор 2: На страна измешајте малку лут буковец, чили, кари, оригано, малку мелен ким и една голема лажица кафеав шеќер.

Крилцата залијте ги со маслиново масло и додадете ја мешавината од зачини. Убаво промешајте со рака.

Чекор 3: Крилцата и компирите ставете ги во тавата за печење и печете во загреана рерна на 200 степени околу 40 минути.

Чекор 4: Додека се печат компирите и месото, подгответе го сосот. Сите состојки убаво измешајте ги и сосот е готов.

Сервирајте ги во една голема чинија како мезе.

СОВЕТ: Кога подготвувате крилца, не ја вадете кожата за да не се исуши месото.