Еден прекрасен сос за скара и печено месо, лесен за подготовка и многу вкусен.
Во една касерола се ставаат сите состојки и се промешува да се соединат, касеролата се става на тивок оган, по 10-ина минути се отстранува каранфилчето (пробајте го сосот и преценете сами).
Сосот се вари 30-40 минути на тивок оган.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови