Ако ви се пријаде нешто малку поинакво, а сепак вкусно повелете пробајте го овој рецепт.

Подготовка:

1. Најпрво јас малку го обарив карфиолот, па потоа во блендер го исецкав убаво и ситно. Потоа ги додадов и другите состојќи.
2. Од така добиената смеса, правев мали топчиња и ги ставив на плех, обложен со хартија за готвење. Малку се лепливи да знаете . Ги печеме во загреана рерна околу 30на минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови