Прво исецкајте го кромидот и ставете го на страна. Од меленото месо, маслото, оризот и брашното направете смеса за кофтиња. Вака подготвената смеса правете мали топчиња и ставете да се пржат додека не заруменат.
Потоа додадете го сецканиот кромид и пржете уште малку. Морковот и компирот исецкајте ги ситно и додадете ги во смесата, динстајте ги околу 10 мин.
Сега додадете го доматното пире и водата сите останати зачини, леќата на крај, добро промешајте и оставете да се довари чорбата.
Вака подготвена може да ја послужите со една мешана салата од свеж зеленчук или некоја лута феферонка.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови