1. Изрендајте го кромидот и потоа измешајте го со останатите состојки за ќофтенца. Измесете убаво и оставете го половина час во фрижидер. Потоа правете минијатурни ќофтенца кои во тенџерето во кое ќе готвите ќе ги испржите на малку масло.

2. Испржените ќофтенца тргнете ги на страна и во мрснотијата додадете многу мала коцка путер, па сечканиот кромид, пиперка и морков. Откако ќе бидат при крај со пржењето, додадете го и лукот, па за кратко време и црвениот пипер. Измешајте и налејте ја водата.

3. Кога водата ќе зоврие додадете ги тестенините и оставете на средна температура, со покриен капак, да се сварат. Пред да бидат готови, додадете ги зачините, а потоа пржените ќофтиња, доматниот сос и ловорот. Нека повари уште неколку минути и готово е.

*Во зависност од тоа колку ќе дозволите да испари течноста, можеби ќе ви треба да додадете уште малку вода.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови