Измесете го месото и формирајте мали ќофтенца. Пропржете ги малку на загреано масло.
Во истото масло ставете го ренданиот кромид да се потпржи, додајте го лукчето, салцата, павлаката и останатите зачини. Кога се ќе се спои, додајте ги ќофтенцата. Нека поварат на тивко десетина минути. Готово! Брзо, едноставно а многу вкусно јадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови