Лебот се ситни на мали парчиња. Потоа се става во длабок сад и во него се додаваат останатите состојки. Смесата треба да биде со густина за да може да се прават топчиња или ќебапчиња.
Одкако ќе се подготви се валка во изматена белка со вилушка и во презла.
Се пржи во загреано масло.
Одкако ќе се извадат се ставаат во чинија обложена со хартија(салфетка) за да впие вишокот од масло.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови