Во солена зовриена вода ставете ги њоките да се варат.
Готови се откако ќе излезат на површината на водата.

Во меѓувреме направете го сосот
Во тава на оган ставете го маслиновото масло и сецканото лукче.
Откако ќе се подзапржи додајте ја доматната салса, путерот и сецканото нане.
Наросете малку црн бибер и оставете кратко да прокрчка.

Во вака спреманиот сос додајте ги сварените њоки и малку од водата во која се вареле.

Промешајте, посипете со пармезан и послужете.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани