Подготовка

Во длабока тава со загреано масло ставете го исецканиот кромид да се пропржи, па додадете ги сецканите печурки и месото на помали парчиња. Пржите околу 10 мин

Потоа, додадете вода и една коцка за супа и оставете да динста 1 час. Потоа додадете ги и компирите исечени на помали парчиња, додадете уште малку вода (околу 1 чаша) оставете пак да динста околу 40 мин.

Доколку мислите дека има потреба, додадете плус зачин по желба и сол.

Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани