Се замесува тесто од сите состојки и убаво се меси додека шекерот не се растопи.Од тестото се зема со рака мали топчиња или пак се сука кора и се ваѓаат мали кругчиња кои се редат на поголемо растојание и се печат само 8минути.Ако се меки се ваѓаат затоа што кога ќе се оладат се стврднуваат како бисквити.Се лепат по две со мармалад и одозгора се декорираат по желба.
Колачите се доста убави и колку повеќе одстојат се се помеки а тоа само ако немате термити по дома

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови