Подготовка

Во еден сад измешајте ги јогуртот, ситно сецканиот лук, ренданите краставички, маслиновото масло.

Во друг сад изматете ги јајцата, па додадете ја ѕаѕики смесата. Овде додадете и дробено сирење.

Постепено додајте ги белото брашно, палентата и пецивото. Матете со миксер (со послаба брзина) додека да добиете еднолична смеса.

Смесата ставете ја во тава за печење и печите на 200 додека да зарумени убаво одозгора.

На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани