Се месат сите состојки заедно.Се прават топчиња помали од орев и се печат во подмачкан плех.Брашно се додава по потреба
За тоа време шербетот го спремаме, ја топлиме водата и мешаме додека не се стопи шеќерот.
Исто така го спремаме и филот, сите состојки потребни за филот ги ставаме во тенџере на оган да се растопат.
Кога колачите ќе бидат млаки ги мрцкаме во шербетот, ги превртуваме од сите страни за да впијат течност.
Ги редиме во плех и ги филуваме со филот.
Се декорираат со топчиња шлаг или изматена белка со 3-4 лажици шеќер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови