1. Ставете ги шпагетите да се варат во зовриена вода за 10 минути.
2. Во меѓувреме, измијте ги шампињоните и исечете ги на листови.
3. Ставете ги во тава со маслиново масло, сол, бибер и сецкан лук и пржите додека водата испари и печурките омекнат.
4. Додајте исецкан магдонос и павлака и убаво измешајте.
5. Сервирајте ги шпагетите во чинија и додајте го сосот. Наросете со пармезан.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови