Подготовка:

1. Во тава на оган се запржува лукчето и морковот, сецкан на долги ленти.
2. Во друг сад се варат шпагетите во посолена вода. Се цедат и се спремни за понатамошна подготовка.
3. Во тавата кај лукчето, се додаваат ракчињата и се пржат убаво. Кога се готови, се додава јајцето и се запржува добро. Се додаваат варените шпагети, па се зачинува по вкус. Кога сè е готово се додаваат соја никулците и се промешува. Се служи топло. Ви предлагам чаша вино со јадењето.

На здравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови