Шпагетите се варат на вообичаен начин.
Во тавче се става малку масло за јадење и кашкавал и се остава да се растопи. Потоа се додава киселата павлака и зачините и се остава малку да прокрчка. Шпагетите ги сервираме во длабока чинија и одозгора ги полеваме со белиот сос и декорираме со маслинка. Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови