Во тенџере на оган се става маргаринот да се растопи.
Откако ќе се растопи се става и чоколадото да се растопи, па се додава медот.
Кога ќе се соедини се додаваат сецкани оревите, пакетчето сусам, чоко попсот и се заедно се промешува и се остава да се олади.
Калап - се зема капачето од цедалката за лимон и се полни со смесата.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови