Водата се зоврива со шеќерот и маргаринот и се остава да вари 10 минути. Потоа се остава малку да се излади и се додава врз мелените бисквити. Смесата се дели на 2 дела. Во едниот дел се додава растопеното чоколадо, а во другиот кокосот.
Обландите се ставаат помеѓу влажни крпи да омекнат 10 минути, а потоа се редат обланда - бел фил- обланда - црн фил и внимателно се мота во ролат. Од оваа смеса излегуваат два ролата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови