Подготовка:

1. Се прави сосот. Се става во едно мало тенџерче и се вари 5мин.
2. За тестото се става вода во сад да зоврие. Кога ке зоврие се трга настрана се додава маргаринот да се стопи и брашното се меша да се изедначи да се направи како топка. Потоа се додава 1 јајце се миксира и се полни шприцот. Се прават долги ленти со шприц и се пржат по една мин. од двете страни. Додека се топли се увалкуваат во цимет и шеќер. Се служат со чоко сос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани