1. Изматете ги жолчките со 3 лажици шеќер и посебно белките со 3 лажици шеќер. Со лажица соединете ги двете смеси и додадете го брашното, пецивото, какаото и оревите и смесата поделете ја во два плеха бр. 26 и испечете го пандишпанот.
2. За чоко филот, трите јајца и шеќерот матете ги на пареа додека шеќерот се растопи и филот се згусти, додадете го чоколадото, мешајте додека да се растопи и на крај додадете го маргаринот и повторно мешајте додека маргаринот да се растопи. Тргнете од оган да се изладо прво на собна температура, па потоа ставете го во фрижидер. Филот прво ќе биде малку течен, но откако ќе отстои во фрижидер убаво ќе се стегне.
3. За ганаш филот ставете ја павлаката на оган да се загрее (не да врие), додадете го чоколадото да се растопи и на крај маргаринот. Тргнете од оган да се излади на собна температура, па потоа и него ставете го во фрижидер на неколку часа.
4. Филување-се става едната кора, па врз неа целиот чоко фил, па втората кора и на крај целата торта се премачкува со ганаш филот и се декорира со чоко топчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови