Во мала касерола на тивок оган ги ставаме да се соединат чоколадото, млекото, шеќерот и путерот.
Кога смесата е изедначена тргаме од оган и додаваме мелени наполитанки и лешници.
Соединуваме убаво.
Врз парче фолија ја наесуваме смесата, формираме ролат и оставаме во фрижидер да се стегни 1 час.
Потоа го прелеваме со растопено чоколадо, сечиме на парчиња и дегустираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани