Маргаринот се топи, се матат млекото и белката, па се додава шеќерот и кокосот.
Се заедно се миксира па го оставаме во замрзнувач да постои околу половина час покриено со фолија ( за да не се засуши )
Потоа по желба оформуваме топчиња, па ги валкаме во чоколада или ги ставаме во силиконски калапи претходно намачкани со топено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови