Сите состојки се ставаат во блендер. На крај се става слатката павлака и повторно се меша за да се соединат состојките.
Секако може да се додаде било какво овошје по желба.
Се сервира со рендано чоколадо.
Добар апетит.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови