Првичната намера на овој рецепт беше да е непечена торта, но спрема цврстината испаднаа одлични вкусни колачи. Обидот за торта, сепак ќе се повтори во следна прилика веќе со поголема јаснотија хаха...

Ставете го млекото да се загрева заедно со искршеното чоколадо додека се` убаво не се спои и зоврие.

Чајните колачиња сомелете ги, а наполитанките издробете ги.

Додадете ги во врелата смеса заедно со екстрактот и убаво измешајте.

Содржината израмнете ја во калап 24 и оставете неколку часа да се стегни во фрижидер.

Потоа извадете ја страницата на калапот и исечете мали ромбоидни парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови