Јајцата се маатат со шеќерот и се додава предходно стопено чоколадо и 1 лажица маргарин.
Сето се меша заедно и се става 100 гр. брашно.
Се става во намрсени калапи со маргарин и.се пече 10 мин на 220 степени..
Откако се готови може одозгора да се нароси со шеќер во прав или топено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови