Кревки, вкусни, ароматични...
Моја препорака да ги подготвите

Во еден сад измешајте ги двата вида брашно, сол, цимет, какао, сода бикарбона и прашок за пециво.
Во друг сад ставете ги јајцата со шеќерот и матете се заедно околу две минути. Полека додадете масло и промешајте
Потоа додадете јогурт, мед и измешајте се убаво
Додадете ги тиквичките (исцедете ги малку), .
Додадете ги сувите состојки и промешајте со најмала брзина на миксерот и на крај додадете го растопенато чоколадо.
Смесата распоредете ја во калапи за мафини и печете ги на 180 с околу 20-25 минути
Сервирајте ги со поладневно кафе.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани