1. Се топат заедно чоколадото, путерот и млекото. Откако ќе изладат, во нив се мешаат, со жица, јајцата и шеќерот и потоа се додаваат останатите состојки. Брашното додавајте го постепено и ако има потреба, т.е. ако ви се лепат, додајте уште малку.

2. Од смесата се става во калапите на апаратот за крофни и се печат по неколку минути.

3. За глаизрање користени се 3 вида на чоколадна табла, црна, бела и розева со вкус на јаготки.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови